301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 14:35 Bu haber 658 kez okundu
 
ADA’NIN UMUT ELÇİLERİ MÜNİH’TE KOLLARI SIVADI
İstanbul'da yaşayan Esra ve Kemal Çelik çiftinin Tip-1 SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalığına yakalanan 12 aylık çocukları Ada için başlattıkları destek kampanyasına Münih’teki göçmen kadınlar da sessiz kalmadı. “Ada’nın umut elçileri” adı altında bir araya gelen göçmen kadınlar 19 Eylül Cumartesi günü Riem’de düzenleyecekleri Flohmarkt (bitpazarı) ile Ada için yardım toplayacak.
Duyurular Haberi


İstanbul'da yaşayan Esra ve Kemal Çelik çiftinin  Tip-1 SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalığına yakalanan 12 aylık çocukları Ada için başlattıkları destek kampanyasına Münih’teki göçmen kadınlar da sessiz kalmadı. “Ada’nın umut elçileri” adı altında bir araya gelen göçmen kadınlar 19 Eylül Cumartesi günü Riem’de düzenleyecekleri Flohmarkt (bitpazarı) ile Ada için yardım toplayacak.

 

Riem De-Gasperl-Bogen Tor 10 81829 München adresinde  düzenlenecek olan Flohmark’ta sabah 06.00’dan itibaren  Ada için kurulan standın başında bulunacak olan gönüllü göçmen kadın günün sonunda toplanan tüm gelirin Ada için gönderileceğini belirttiler.

 

Ada’nın hastalığı neydi ?

 

Çelik çiftinin tek çocukları Ada'nın, doğumundan bir ay sonra yapılan tetkiklerinde Tip-1 SMA hastası olduğu ortaya çıktı.Hastalık  zamanla, kaslarda güçsüzlüğe, yutma ve solunum problemlerine yol açmaya başladı. Malesef Ada’nın şu anda büyük baş kontrolü, kol ve bacak hareketleri yok ve desteksiz oturamıyor. Ada’nın Amerika’da uygulanan ve maliyeti 2.4 Milyon USD olan Zolgensma ilacını alması gerekiyor.

 

 

Munihinsesi.com / özel

 

 

Münihin Sesi'ni sosyal medyadan takip ediyor musunuz ? Linklerin üzerine tıklayarak bizi sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. 

 

  Instagram: www.instagram.com/munihinsesi 

  Facebook: www.facebook.com/munihinsesi 

  Facebook Grup: www.facebook.com/groups/munihinsesi

  WhatsApp Grup: +90 5368638699 

  Youtube Kanalı: www.youtube.com/c/munihinsesi 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ADA’NIN, UMUT, ELÇİLERİ, MÜNİH’TE, KOLLARI, SIVADI,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı