301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 02:54 Bu haber 2431 kez okundu
 
AHENK-ARMONİ’DEN MUHTEŞEM KONSER
Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu Türk kadın bestekarlarının eserlerinden oluşan bir konser sundu. Şefliğini Ahmet Kadri Rizeli’nin yaptığı konsere, TRT sanatçısı Esra İçöz ayrı bir renk kattı.
Kültür - Sanat Haberi


Her yıl düzenledilleri konulu konserlerle büyük beğeni kazanan Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu, bu kez Türk kadın bestekarların eserlerinden oluşan bir repertuvar ile Münihlileri büyüledi.

Münih Müzik ve Tiyatro Yüksek Okulu gösteri salonunu tıklım tıklım doldu. Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve Konsolos Uğur Küçüker’in Eke’nin de izlediği konseri Ahmet Kadir Rizeli yönetti. Neveser Kökdeş’in Rast Medhal ile başlayan konserde, Serpil Akman-Artan, Ahmet Yıldız, Ferda Tokmak, Şemsettin Bahçekapılı,  Gülfer Salama, Süreyya Akay, Ahmet Kadir Rizeli, Mustafa Gürbüz, Deniz Aksan-Filizmen, Serdar Avan, Dilek Sırlı, ve Şükrü Akçelik unutulmaz eserle, solo ve koroda seslendirdiler.

TRT’DEN DESTEK

TRT sanatçısı Esra İçöz verdiği solo konserle sesi ve yormuya salonu dolduran Münihli müzikseverleri adeta büyüledi. Sanatçılar Ahmet Kadri Rizeli, Safinaz Rizeli, Turay Dinleyen, Tunca Yüksel, Bekir Sakarya, Samet Uraş, Serdar Açın ve Alper Demirel sazlarıyla eşik ettiler. Konser sonunda müzikseverler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladılar. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı