301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 01:22 Bu haber 2935 kez okundu
 
BIG PARTİ UETD MÜNİH’İ ZİYARET ETTİ
Almanya’da faaliyet gösteren Türk partisi BIG Parti Genel Başkanı Haluk Yıldız geçtiğimiz günlerde UETD Münih Teşkilatını ziyaret etti.
Siyaset Haberi


UETD tarafından önceki gün gerçekleştirilen iftar için Münih’e gelen Haluk Yıldız, iftar öncesinde UETD Bayern temsilcileri ile tanıştı ve karşılıklı fikir alış verişinde bulundu

UETD Münih Şube Başkanı Erkan Balkaya Haluk Yıldız’ın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Toplantıya UETD Münih Şube Başkanı Erkan Balkaya, UETD Siyasi İşler Başkanı Yazay Eminağa, Tercüman Recep Dereli, UETD Bayern Kurucu üyelerinden Fehmi Uğurlu, UETD Münih STK Birim Başkanı Dilşat Hazneci,  Konya Eğreliler Derneği Kurucu Başkanı Sami Demirel, UETD üyelerinden Doğan Bekaroğlu, Bülent Somak, Bioğmedikal Münendisliği öğrencisi Fatih Taban, Öğrenci Ömer Faruk ve UETD üyeleri katıldı.

BIG Parti Genel Başkanı Haluk Yıldız’ın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirten UETD Münih Şube Başkanı Erkan Balkaya; “Başımızın üstünde yeri var. Siyasi yaklaşımımızı genel merkezden gelen talep üzerine veririz.  Bugünkü görüşme ile ilgili de kendisine düşüncelerimizi  belirteceğiz” dedi.

70 bin oyu kimse küçümsemesin…

Toplantıda Big Parti ile ilgili bilgiler veren Haluk Yıldız; “Big Parti yedinci senesine giriyor.  8 eyalette 40 teşkilatımız bulunuyor. Partimizin şu anda yaklaşık 2000 civarında üyesi var. Bunların içerisinde aktif ve pasif olanlar var. Son dönemdeki gelişmelerin ardından her gün 10-15 adet üyelik formu geliyor. Her yere yetişemiyoruz ama bir ay içerisinde toparlanacağımızı düşünüyorum.  Almanya’da bugüne kadar Almanya genel seçimi ,  eyalet seçimleri ve yerel seçimler olmak üzere 18 seçime katıldık ve 70 bin civarında oy aldık. Bu oy oranı çokta küçümsenecek bir oran değil. Ben en büyük TSK’yım diyen 30 bin oy alamaz. Herkes bize oy potansiyelimizi soruyor ama bizim için önemli olan oy potansiyelimizden çok etki alanımızın geniş olması” dedi.

Alman Parlamentosunun kararı Big Parti’ye ilgiyi arttırdı…

Geçtiğimiz haftaki Alman Parlamentosu tarafından  1915 sözde Ermeni soykırımının partisine olan ilgiyi arttırdığını belirten Yıldız; “Sözde Ermeni soykırımının Alman Parlamentosu tarafından gündeme gelmesi partimizde üye patlamasına neden oldu. SPD’den ayrılıp Big Parti’ye geçenler var. Artık dersimizi aldık tek bir yerde toplanıp ortak akılla hareket etmemiz gerekiyor.  Alman parlamentosunun bu kararı bir taraftan bizi üzdü ancak bir taraftan da hayırdan şer doğdu. Demek ki Türk toplumunun üzerindeki ölü toprağını atması için böyle bir gelişme olması gerekiyormuş.” dedi.

Münihin Sesi’ne yaptığı açıklamada kararı da değerlendiren Yıldız; “Bu kararı siyasi ve hukuk dışı buluyorum. Türkiye’de ki mevcut hükümete karşı uygulanmak istenen, aslında hiçbir niteliği olmayan kreş düzeyinde bir hareket olarak değerlendiriyorum. Bunun başka bir açıklaması yok. Almanya’da üç milyon Türk yaşıyor, bu insanlar 55 seneden beri buradalar. Bu ülkeyi bizler de kalkındırmışız, belirli yerlere getirmişiz. Bu azınlığa rağmen böyle bir şeyin yapılması başka türlü açıklanacak bir şey değil. Burada yaşayan Türk toplumu ile Almanlar arasında zaten duygusal bir ayrışma vardı. Avrupa’da üç-dört bin dernek var ama birkaç tanesi hariç duruş sergileyemiyorlar. Pozisyon belirlemiyoruz ve duruşsuzluktan kaybediyoruz. Maalesef öncü adam yok. Üç tane öncü adam olsun Türkler onların peşinden gider” dedi.

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com/özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı