Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:22 Bu haber 1666 kez okundu
 
BRUNNER: AVRUPA ÜLKELERİ YSK’NIN SEÇİM İPTAL KARARINI KABUL ETMEZ
Almanya Federal Parlamento üyesi SPD'li (Alman Sosyal Demokratlar) Dr. Karl-Heinz Brunner, önceki gün CHP Münih örgütünü ziyaret etti. Türkiye’de ki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Brunner, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili vereceği olası seçim iptal kararını Avrupa ülkelerinin kabul etmeyeceğini söyledi.
Haberi


CHP Münih Başkanı Gülbey Kılıç’ın daveti üzerine önceki gün SPD’li Dr. Karl-Heinz Brunner ile bir görüşme gerçekleştirildi. CHP Münih Ofisinde yapılan görüşme yaklaşık iki saat sürdü. Toplantıya CHP Bavyera-Münih Başkanı Gülbey Kılıç, CHP Bavyera-Münih Sekreteri Bahar Şanlı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ünaldı ve Gençlik Kollarından Utku Öziz katıldı.

 

Türkiye’de ki gündemin de değerlendirildiği toplantıda yerel seçimlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. İstanbul da  halkın iradesiyle kazanmış bir Belediye Başkanı olduğunu belirten Dr.Brunner, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim sürecini uzatmasını anlamadıklarını, demokrasi dışı kararların alınması halinde bu kararların Avrupa ülkeleri tarafından tanınmayacağını söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıyı da kınadığını belirten Dr. Brunner,  olaydan sonra Kılıçdaroğlu’nu arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtti.

 

Toplantıda Almanya’da yaşayan yabancıların sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. CHP Münih Başkanı Gülbey Kılıç Dr.Brunner’i Türkiye’ye davet etti. Kılıç; “Dr. Brunner davetimizi sevinerek kabul edeceğini belirtti. En yakın zamanda Alman parlamento heyeti ile Ankara’ya ziyarete bulunacağız. CHP Genel merkezini ziyaret edeceğiz” dedi.

 

munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BRUNNER:, AVRUPA, ÜLKELERİ, YSK’NIN, SEÇİM, İPTAL, KARARINI, KABUL, ETMEZ,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı