Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 15:27 Bu haber 497 kez okundu
 
CHP BELEDİYE SEÇİMLERİNDE SPD’Yİ DESTEKLEYECEK
CHP Bavyera Münih Birliği, 15 Mart 2020’de Almanya’nın Bavyera eyaletinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde SPD’li adayları destekleyeceğini açıkladı.
Siyaset Haberi


CHP Bavyera Münih Birliği Başkanı Gülbey Kılıç yaptığı açıklamada; “Almanya’da yaşayan ve Alman vatandaşlığına geçen bizler kendimizi Alman toplumundan ayırt etmeden bizlere yakın ve bizlerin sorunlarıyla ilgilenen Sosyal demokrat düşünceye sahip partilerin içinde siyaset yapmalıyız. Bavyera’da yapılacak olan yerel seçimlerde bazı yabancı  gruplar kendi başına seçimlere girmeye çalışıyorlar. Elbette demokratik haklarıdır böyle çalışma yapabilirler. Ancak biz birlik ve beraberlik içinde Türk adaylarını belediye meclisine seçebiliriz. Ayrıcalığı doğru bulmuyoruz. Bu tavır yabancı düşmanı sağ partilerin hortlamasana da neden olabilir. Çünkü yabancı düşmanı sağ guruplar bu gibi oluşumları kullanacaklardır. Önemli olan Alman dostlarımızla ve Almanya’da ki  partilerle birlikte mücadele etmeliyiz. Ayırım yapmadan bu tür oluşumlardan uzak durmalıyız. 15 Mart 2020’de yapılacak olan yerel seçimlerde CHP Bavyera Münih olarak Genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de kardeş parti SPD’den belediye başkanı adayları ve belediye meclis üyesi aday olanları desteklediğimizi belirtmek isteriz. Sosyal demokrat düşünceye sahip, göçmenler ve yabancıların haklarını her zaman savunan, Münih Anakent belediye başkanı SPD’li Dieter Reiter’i tekrar belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. Türkiye kökenli Belediye Meclis üyesi SPD Adayları desteklemek için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

CHP Bavyera Münih Birliği, 9 Şubat Pazar günü SPD Münih belediye Meclis adayları ile dernek binasında bir araya gelerek aday tanıtımı ve bilgilendirme toplantısı yapacak.

Munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CHP, BELEDİYE, SEÇİMLERİNDE, SPD’Yİ, DESTEKLEYECEK,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı