Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 11:25 Bu haber 468 kez okundu
 
EN GÜNCEL SILA YOLU BİLGİLERİ VE HİKÂYELERİ
Yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için sabırsızlanan gurbetçilerin en çok merak ettiği konulardan biri Korona virüs önlemleri kapsamında bu yıl sıla yolculuğu nasıl olacak? Bu sorunun cevabını almak için Münihin Sesi olarak sosyal bilgilendirme projesi başlatıyor ve sıla yolculuğu ile ilgili güncel gelişmeleri an ve an sizlerle paylaşıyoruz.
Yaşam Haberi


09.06.2020

Gurbetçilerin bulundukları ülkelerden ana vatanlarına seyahatlerinde transit geçiş yaptıkları ülkelerdeki güncel sınır geçiş uygulamalarını, iki farklı rotayı ve sınır kapılarındaki son duruma ulaşmak için tıklayınız... 

 

07.06.2020

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Popüler tatil yeri Türkiye ne olacak” sosuna bu cevabı verdi: “Türk hükümetiyle görüşmelerimiz var. Biz seyahat uyarılarını sonsuza kadar sürdüremeyiz. Hastalığın seyrine bağlı.”  Haberin detayları için tıklayınız..

- Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Avrupa Birliği'nden (AB) üçüncü ülkelere yönelik seyahat yasağının 1 Temmuz’a kadar uzatılmasını önerdiklerini söyledi. Haberin detayları için tıklayınız..

 

05.06.2020

- Bulgaristan sınır kapısına vardığınızda önce pasaportları kontrol ediyorlar. Ondan sonra arabanızı sağa çekmenizi istiyorlar ve sınır görevlileri sizi yanına çağırıyorlar. Bulgaristan’dan transit geçme ile ilgili form yetkililer tarafından doldurulup sizin imzalamanız isteniyor. Son kez Arabanın içinde kaç kişi olduğu kontrol edildikten sonra yolunuza devam edebiliyorsunuz. Bulgaristan'da doldorulan form örneği için tıklayınız..

 

- Türkiye’ye giden sıla yolcularından gelen bilgilere göre dört hatta beş kişi ile yolculuk yapılabiliyor, kişi sayısı sorun edilmiyor.

- Almanya (kontrol bile yok) - Avusturya (sadece basit pasaport kontrolü) - Macaristan (pasaporta bile bakmayıp cama transit kâğıdı yapıştırdı) - Sırbistan (sadece pasaport, ehliyet kontrol) - Bulgaristan (hoş geldin komşu, su formu imzala sonra devam edebilirsin) – Türkiye (çok sıcak karşılama, kısa bir ateş ölçümü, form doldurma, şirket araçlarına vekâletname zorunlu mevcut

 

04.06.2020

- Türkiye Sınırında İmzalanan Belge

Sınırların açılması ile birlikte ana vatana giden gurbetçiler şuana kadar korona virüsü ile ilgili pek zorluk yaşamazken Türkiye girişinde ateşleri ölçülüyor. Yüksek ateş görülmemesi durumunda kendilerine bu belge imzalatılarak iki hafta evlerinde karantina da kalmaları söyleniyor. Türkiye'de imzalatılan formu görmek için tıklayınız..

 

- Yanınızda mutlaka maske ve eldiven bulundurun. 

 

- Turistik Seyahat Yasakları kalkıncaya kadar Türk vatandaşı olanlar (Türk Pasaportu, Mavi Kart, Nüfus Cüzdanı vs. Türk vatandaşı olduğunu ispatlayacak belge) olanlar şimdilik Türkiye’ye giriş yapabiliyor.
 

- Çocuklar için nüfus cüzdanı olmayanlar, evlilik cüzdanı veya doğum belgesi gerekiyor.
 

- Şu an Belçika, Hollanda, Almanya üzeri, Macaristan ve Hırvatistan güzergâhındaki tüm sınırlar açık.
 

- Avrupa Birliği ülkelerinin sınırlarından geçebilmek için Schengen Vizesi şartı aranıyor. (yani AB ülkelerinde ikamet etmek)
 

- “Resmî Bilgilere” göre tüm sınır kapıları 15 Haziran’dan itibaren tamamen açılacak.
 

- 14 Gün karantina ile ilgili bir taahhütname imzalıyorsunuz, taahhütnamede kendinizi evinizde izole etmeniz gerektiği yazıyor, sonrasında evinize gitmenize izin veriliyor.

Sıla yolu ile ilgili an ve an bilgileri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz; 

 

Instagram: www.instagram.com/munihinsesi

 

Facebook: www.facebook.com/munihinsesi

 

Facebook Grup: www.facebook.com/groups/munihinsesi

 

WhatsApp Grup: +90 5368638699 (Linke tıklayarak gruba üye olabilirsiniz)

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EN, GÜNCEL, SILA, YOLU, BİLGİLERİ, VE, HİKÂYELERİ,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı