301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Temmuz 2016 - Perşembe 12:03 Bu haber 1711 kez okundu
 
GAZETECİ EROL ÖZKAN MÜNİH’TE ANILDI
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Münihli gazeteci - yazar ve Türk sanat tarihi uzmanı Erol Özkan sevenleri tarafından Münih Türk Kültür Kahvesi'nde düzenlenen bir törenle anıldı.
Yaşam Haberi


Anma törende gazeteciler Deniz Gezginci ve Zeki Genç'in hazırladığı bir “Erol Özkan Belgeseli” izlenirken duygulu anlar yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Münihli gazeteci - yazar ve Türk sanat tarihi uzmanı Erol Özkan sevenleri tarafından Münih Türk Kültür Kahvesi'nde düzenlenen bir törenle anıldı. Anma törende gazeteciler Deniz Gezginci ve Zeki Genç'in hazırladığı bir “Erol Özkan belgeseli” izlenirken duygulu anlar yaşandı. Erol Özkan ile geçtiğimiz aylarda yapılan TV çekimlerinden hazırlanan belgeselde, Özkan hayatını kendine özgü alçak gönüllü  tavrıyla anlatıyor.

Fotoğrafının, daktilosunun ve son kitabının el yazısı notlarının bulunduğu masadaki taziye defterine sevenleri duygularını yazdı. Münih Kitap Kulübü’nün bünyesinde hazırlanan anma programını gazeteci Deniz Gezginci sundu. Başta Gezginci ve Genç olmak üzere törene katılan dostları, Erol Özkan ile ilgili anılarını anlatarak, kendisini yad etti.

 

Deniz Gezginci, Özkan'ı anlatırken “onun bu ani vefatını tez canlılığına bağlıyorum. Sabah evinin bahçesinde çiçek sularken geçirdiği kalp krizi geçirip vefat eden Erol ağabey, ikindi de toprağa verilmişti. Ölümün güzeli olmaz ama, o çok sevdiği Edremit’te yaşamını yitirip gömüldü. Onunla birlikte “Bir yazar bir kitap” programı bünyesinde ileriye dönük bir çok proje planlarımız vardı, ama maalesef hayal oldu. Onu geç buldum tez kaybettim” dedi.

Yıllarca Cumhuriyet gazetesinin Münih temsilciliğini yapan ve alçak gönüllülüğü, efendiliği ile Münihli Türkler tarafından çok sevilip sayılan Özkan, çok sevdiği Edremit’te 66 yaşında yaşamını yitirmişti. Erol Özkan’ın “Şu Edremit’in içinde” ve “Seçilmiş Örneklerle Edremit Evleri” adında iki kitabı bulunuyor.

 Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı