301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2016 - Pazar 23:14 Bu haber 1164 kez okundu
 
GÖKDERE: HEDEF KİTLEM GENÇLER
Münih DİTİB Mehmet Akif Camisi’nde görev başı yapan yeni din görevlisi Hamza Gökdere (36) “yeni görevimde hedef kitlem çocuklar ve gençler olacak” dedi.
Yaşam Haberi


Münih’in en eski derneklerinden olan DİTİB Mehmet Akif Camisi’ne tayin edilen  yeni din görevlisi Hamza Gökdere (36) görev başı yaptı. İlk yurt dışı görevi olduğunu söyleyen genç din görevlisi Gökdere  “buradaki hedef kitlem çocuklar ve gençler olacak. Tüm birikimlerimi ve enerjimi özellikle onların gerekli dini eğitimi almaları için harcayacağım” dedi.

Kahramanmaraş İlahiyat Fakültesi mezunu Gökdere, aynı zamanda “Tefsir” üzerine masterini yapmış. Türkiye’de Goethe Enstitüsünde Almanca dil eğitimi de gören Gökdere “burada hemen Almanca’mı daha da geliştirip, Almanlara da rahatça hitap edebilmek hedeflerim arasında” dedi. Arapça ve az İngilizce de bilen yeni din görevlisi Hamza Gökdere, Kırıkkale’li, evli ve 2 kız çocuğu babası. Hamza Gökdere’nin  DİTİB Mehmet Akif Camisi’ne tayin edilmesinden çok memnun olan  Başkan Mustafa Kılıç ve onursal başkan Sezai Toka “böyle idealist ve genç bir din görevlisinin camimizde göreve getirmesinden son derece çok mutluyuz. Zaten biz de cami derneği olarak özellikle çocukların ve gençlerin eğitimlerini çok ağırlık veriyoruz” dedi. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı