301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 11:36 Bu haber 657 kez okundu
 
HEDEFİMİZ SADECE TÜRKLER DEĞİL TÜM GÖÇMENLER
EXUV İşadamları Derneği ROSA Restaurant’ta gerçekleştirilen toplantıda Münih’te görev yapan Türk basını ile bir araya geldi.
Yaşam Haberi


Karşılıklı sohbet şeklinde geçen toplantıda Exuv Sözcüsü Kemal Kaya derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

EXUV’un göçmen kökenli Türklerden oluşan bir dernek olduğunu belirten Kaya,  Münih’te şuan aktif olarak 75 üyelerinin bulunduğunu söylerken, EXUV’un hiçbir siyasi partiye, kurum ya da kuruluşa resmi bir bağlantısının bulunmadığının altını çizdi.

EXUV’un Münih`te 7 yıl önce hizmete girmiş genç bir dernek olmasına rağmen  üyelerine yönelik çok hızlı aktiviteler düzenlediğini belirten Kaya, derneğin BUV (Bundesverband der Unternehmervereinigungen  e.V.)  üyesi olduğunu söyledi.

EXUV’un Bayern bölgesinde  4 şubesiyle aktif olarak hizmet verdiğini belirten Kaya, derneğin faaliyetleri arasında seminerler düzenlemek, fuarlara katılım, iş gezileri, sosyal geziler, işadamları buluşması, ticaret odaları ile diyalog, siyasi partilerin ekonomi temsilcileri ile buluşma gibi çalışmalar yer aldığını söyledi.

Derneğini amacının sadece Türklere  değil her milletten işadamına imkânları dahilinde yardımcı olmak olduğunu belirten Kaya; “ Hedefimiz iş adamlarına faydalı olmak, onları bir noktadan daha üst bir noktaya taşımak. Kurumsallaşmalarına yardımcı olmak. Dünyanın en büyük şehirlerinde bağlantılarımız var. Yeni iş kurmak isteyenlere, Türkiye’den buraya gelenlere yardımcı oluyoruz. İş büyütmek isteyenlere finansör ayarlamaya çalışıyoruz. Türkiye’de ki yatırımcılarla buradaki şirket kurmak isteyenlere yardımcı oluyoruz. Bu faaliyetler için ücret almıyoruz. Derneğin gelirleri aidatlarla ilerliyor. Alman derneğiyiz, tüzüğümüz Alman, ismimiz Almanca. Üyelerimizin büyük çoğunluğu Türk olabilir ama biz kendimizi Türk Derneği olarak lanse etmemeye çalışıyoruz. Hedefimizde göçmen kökenlilerin geneli bulunuyor” dedi. 

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com / özel 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı