Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 14:46 Bu haber 782 kez okundu
 
İZ'DE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
İz Anadil ve Kültür Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da, Türkçe öğrenmek ve Türkçe’sini pratik yaparak geliştirmek isteyen çocuklar için Cumartesi günleri Türkçe ve Türk Kültürü derslerini hayata geçiriyor.
Eğitim Haberi


Yaş gruplarına göre ayrılacak olan çocuklar için konusunda uzman öğretmenler rehberliğinde resim, müzik, oyun, tiyatro ve geziler içeren; hem eğlence hem öğrenme dolu bir program hazırlayan İz; Türk çocuklarına yaşadıkları çift dilli ortamda anadilleri olan Türkçe’de akıcı konuşma ve anlama becerisi kazandırmak, kelime haznelerini geliştirmek, Türk kültürünü tanıtarak köklerini sağlamlaştırmak ve aynı dili konuşan arkadaşlar edinerek bu zenginliği paylaşmalarını sağlamak gibi hedefler ile yola çıkıyor.

İz Bünyesinde Cumartesi günleri 3-6 yaş arası okul öncesi çocukları için hazırlanan Minik İzler eğitim programı ve 6-16 yaşından büyük çocuklar için planlanan Cumartesi Okulu’nun yanı sıra hafta içi 4 ilkokulda da Türkçe dersleri veriliyor.

5 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek olan tanışma ve kayıt gününde çocuklar eğlenceli aktiviteler yaparken, veliler de İz yetkilileri ve öğretmenlerle sohbet ederek sorularına yanıt bulacaklar.

Etkinlik saat 13.00’te Karlstr. 44 adresinde gerçekleşecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İZ'DE, YENİ, DÖNEM, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı