Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Nisan 2016 - Cumartesi 11:43 Bu haber 571 kez okundu
 
KARADENİZLİLER BİRLEŞİYOR
Almanya’nın değişik kentlerinde faaliyet gösteren beş Karadeniz Kültür Derneği bir “Birlik” çatısı altına birleşiyor.
Yaşam Haberi


Almanya’nın değişik kentlerinde faaliyet gösteren beş Karadeniz Kültür Derneği bir “Birlik” çatısı altında birleşme kararı aldı.  Birleşme toplantısına Münih Trabzon-Karadeniz Kültür Derneği ev sahipliği yaptı.

Birleşme toplantısında,  Münih Trabzon-Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Süleyman Aydın, Baden Württemberg-Heilbronn Karadenizliler Derneği Başkanı Tayfun Akçay, Stuttgart-Trabzon Ağasar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Durmuş, Ulm/Neu-Ulm Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Demir ve Stuttgart Taşocağı Karadenizliler Derneği Başkanı Hasan Arslan bir birlik kurulması konusunda ortak çalışma kararı aldı. Katılımcılar, birlik çalışmaları ile ilgili ikinci toplantının Heilbronn’da yapılması konusunda anlaştı.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Karadenizli Dernekleri Birliği konusundaki toplantıya ev sahipliği yapan  Münih Trabzon-Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Süleyman Aydın, birliğin yaşal statüsü, isim ve logosu konusunun henüz karara bağlanmadığını söylerken “daha güçlü olma amacıyla kurmaya karar verdiğimiz yeni güç birliği oluşumuna Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki tüm Karadeniz kültür derneklerine kapımızın açık olduğunu vurgulamak istiyorum. Ne kadar çok olursak, Avrupa kamuoyunca o derece etkili oluruz ve kültürümüzün buralarda yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması misyonumuzda daha başarılı oluruz. Birleşmeden güç doğar” dedi.

Münih’teki toplantıda şu isimler hazır bulundu: Harun Tekinbaş, Salih Özkal, Kazım Zaman, Mehmet Durmuş, Tufan Akçay, Süleyman Aydın, Fikret Demir, Hüseyin Babuşçu, Kemal Kayıkçı, Atanuri Atasay, Ahmet Soylu, İskender Hotaman, İsmail Ayar, Ayşe Şafak, Gülcan Güzel ve Ramazan Güzel. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı