301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 23:28 Bu haber 1785 kez okundu
 
LEZİZEL’DEN MANTI TADINDA MÜZİK ŞÖLENİ
Türk mutfağının en leziz ve en zahmetli yemeği olan mantıyı Münih ile tanıştıran Lezizel Mantı, Riem Arcaden’de ki şubesinde düzenlediği etkinlikle müşterilerine hem mantı hem de müzik ziyafeti sundu.
Etkinlik Haberi


Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü düzenlenen etkinlikte davetlilere mantı ve ev yapımı limonata dağıtıldı. Münihli Türk müzisyen Furkan Sakızlı seslendirdiği şarkılarla müşterilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

Türk mutfağının sadece döner ve kebaptan ibaret olmadığını Almanlara göstermek için yola çıkan Uğur ve Oğuz Örgün kardeşler, Münih’te  kurdukları Lezizel markası ile mantıyı da Münih’e sevdirdi.

 

Lezizel Mantı’nın Münih’te dört şubesinin bulunduğunu belirten İşletmeci Uğur Örgün; “İlk bayiliğimizi verdiğimiz Riem Arcaden şubemizde pilot bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlikteki amacımız müşterilerimize hem bir kültürel faaliyet vermek hem de Türk mutfağının en leziz yemeklerinden olan mantıyı tanıtmaktı” dedi.

 

Münih piyasasına ev yapımı mantıyı getirmenin büyük mutluluğunu yaşadıklarını belirten Örgün; “Piyasada ev yapımı kalitesinde mantı olmadığı için kardeşimle birlikte bu yola çıktık.  Almanya’da Türk mutfağı tanınıyor ama genelde döner kebap biliniyor. Türk mutfağının bir parçası olan ev yapımı mantıyı da biz getirmek istedik. Mantılarımızı Münih’te ki imalathanemizde hazırlıyoruz. En önemlisi de ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Mantıyı Türkler kadar Almanlar da çok beğeniyorlar” dedi.

 

Lezizel Mantı’nın etkinliğinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirten müzisyen Furkan Sakızlı ise; “Açık söylemek gerekirse öncelikle buraya mantı yemeğe, etkinliğe mantı tadında güzel şarkılarla renk katmaya geldim” dedi.

 

İşletmeci Uğur Örgün Lezizel Mantı’nın diğer şubelerinde de önümüzdeki aylarda bu tarz etkinlikleri  yapmayı düşündüklerinin müjdesini verdi.

 

Munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: LEZİZEL’DEN, MANTI, TADINDA, MÜZİK, ŞÖLENİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı