301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 18:14 Bu haber 1335 kez okundu
 
MESUT KOÇ'TAN FETÖ DERSİ
Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Münih Basın Kulübü’nde Alman medya temsilcilerine „Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi tüm ayrıntılarıyla anlattı.
Yaşam Haberi


Koç, bazı basın mensuplarının önyargılı ve kasıtlı soruları da büyük bir sakinlikle İngilizce olarak yanıtladı. 

Münih Başkonsolosu Mesut Koç,  Türkiye’de Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçekleştirmeye çalıştığı 15 Temmuz darbe girişimini ve örgütü önyargılı Alman medyasına anlattı. Münih Basın Kulübü’ndeki basın toplantısında, darbe girişiminden beri Türkiye’ye karşı oldukça önyargılı davranan Alman basınından önemli gazetecilerin yanı sıra, ARD, ZDF ve BR gibi televizyon kanalları da hazır bulundu.

Koç, İngilizce olarak yaptığı konuşmasından 15 Temmuz darbe girişimi gecesini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Koç, FETÖ’cü subayların uçak ve helikopterle yaptığı bombardımanın yanı sıra, sivil halkı silahla tarayıp, onlarca şehidin verildiğine dikkati çekti. Avrupa’nın Fettullah Gülen hareketini ne kadar tehlikel,i olduğunu tam olarak kavramayadığına dikkati çeken başkonsolos, FETÖ örgütünü ve çalışma yöntemlerini detaylı bir şekilde anlattı.

Toplantının soru-yanıt bölümünde yöneltilen en kasıtlı ve ön yargılı soruları bile sakince büyük bir soğukkanlılkla yanıtlayan Koç „Türk halkı 15 Temmuz gecesi büyük bir demokrasi sınavından tarihi bir başarıyla çıkmıştır. Darbe girişimi sonrası, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bavyera Eyaleti’nde de Türkiye kökenliler de daha da kenetlendiler. Birlik ve beraberlik içersindeler. Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir ülkedir, herhangi idam cezasının getirilmesi gibi bir girişiminde bulunulacaksa bu meciliste demokratik bir ortamda tartışılır ve gereği yapılır.  Demokrasilerde her konu konuşulup tartışılabilinir. Rusya konusuna gelince, şu anki yakınlaşmadan Avrupa’nın endişe duymasına gerek yok.  Rusya bizim bir ekonomik partnerimizdir. Cumhurbaşkanımızın Putin’le görüşmesi, sadece iki başkanın olağan görüşmesidir. Türkiye NATO üyesi ve AB’ye tam üye adayı bir ülkedir“ dedi.           

Münih Basın Kulübü Başkanı Peter Schmalz,  basın toplantısının kapanış konuşmasında Alman basını olarak Fettullah Gülen hareketini yeterince tanımadıklarını söylerken „bir daha ki toplantının bu hareketin gerçek yüzünü tanımamız içerikli olmasını diliyorum“ dedi.  

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı