301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Nisan 2016 - Perşembe 22:18 Bu haber 2668 kez okundu
 
MÜNİH’İ 23 NİSAN HEYECANI SARDI
Alman Türk Dostluk Derneği 23 Nisan’ı coşkulu bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor.
Yaşam Haberi


24 Nisan Pazar günü kutlanacak olan Çocuk Festivali için hazırlıklar aylar öncesinden başladı.  

Son prova geçtiğimiz hafta Pazar günü yapıldı. Dekorlar kuruldu, kostümler hazırlandı.  
Münih Türk Dil Okulu öğrencileri tarafından sunulacak etkinlikte çocuklara en büyük destek velilerinden geldi.

Çocuklar bu anlamlı güne tiyatro hocası İbrahim Bozkurt tarafından hazırlandılar. Bahri Çetintaş Türk Sanat Müziği Korosu  da müzikleri ile gösteriye eşlik edecek.  Bir yandan tiyatro oynamanın keyfine varan çocuklar bir yandan da çalışmalarda Türkçelerini geliştirme fırsatı buldular.

 23 Nisan kutlamalarına aylardır hazırlanan çocukları herkesi  24 Nisan Pazar günü saat 14.30’da Bürgerhaus  Theador-Heuss- Str. 29 adresindeki gösteriye beklediklerini belirttiler.

Münih Türk Dil Okulu öğretmenlerinden Nuran Toksoy  yaptığı açıklamada; “2015-2016 eğitim döneminde bu sene güzel çalışmalarımız oldu. Türk Alman Dostluk Derneği’nin on yıldır geleneksel hale getirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına bu sene bizde katılıyoruz” dedi.  

Çocuklarla güzel bir oyun hazırladıklarını belirten Tiyatro Hocası İbrahim Bozkurt; “Tiyatronun çocukların gelişiminde, ileride kendi ayakları üzerinde durmaları, kendilerine özgüvenlerinin gelmesi  açısından ve okul eğitimlerinde çok yararları oluyor. Çocuklarla çalışmalarımızı geçen yıldan beri sürdürüyoruz. Bu yıl da ilk defa Alman Dostluk Derneği 23 Nisan için ricada bulundu. Onlar için ufak bir oyun hazırladık. 24 Nisan’da herkesi bekleriz” dedi.

Tek amaçlarının çocuklara kendi kültürlerini unutturmamak olduklarını belirten Alman Türk Dostluk Derneği Başkanı Fehime Akıllıgil; “Bu sene özel olarak 13. Internasyonal Kinder Fest olarak 23 Nisan’ı kutluyoruz. Tek amacımız yabancı bir ülkede, yabancı çocuklarının kendilerini burada kendi memleketlerinde gibi hissetmeleri ve o şekilde yaşamaları. Almanların kültürünü almaları ama kendi kültürlerini de unutmamaları. Aynı zamanda o güzel Türk kültürünü Almanya’da tanıtmak” dedi.

munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı