301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 17:23 Bu haber 1544 kez okundu
 
MÜNİH SESSİZ KALMAYACAK
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 1 Ocak’ta Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör atanmasına karşı devam eden protestolara Münih’teki öğrenciler de sessiz kalmayacak.
Duyurular Haberi


Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 1 Ocak’ta Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör atanmasına karşı devam eden protestolara Münih’teki öğrenciler de sessiz kalmayacak.

 

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Bonn, Köln, Berlin ve Münih şehirlerinde Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının da aralarında bulunduğu öğrenciler biraraya gelerek ‘Kayyum rektör istemiyoruz!’, ‘Boğaziçi seçim istiyor!’, ‘Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz!’ pankartları açmış ve dayanışma eylemlerine destek vermişti.

 

Münih’teki öğrenciler bu eylemlere bir yenisini daha ekliyor. Akademik kurumların özerk ve bağımsız olması ve  bu kurumlarla ilgili kararların demokratik yollarla alınması gerektiğini savunan öğrenciler 16 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 12:00’da Münih Max-Joseph Platz’da buluşuyor.

 

Tüm izinlerin  resmi makamlardan alındığı eyleme korona virüs tedbirleri gereği en fazla 200 kişi katılabilecek. Sağlıklı ve barışçıl bir protesto gösterisi olması amaçlanan eylem için gerekli tedbirler alınırken,  katılmak isteyenlerin de belirtilen evrensel etik ilkelerine ve Alman resmi makamlarının aldığı kararlara dayanan kuralları okuması ve eylem alanında da bu kurallara uyması bekleniyor.

 

Münih-Boğaziçi Üniversitesi Direnişine Destek Eylemi’ne katılmak ve eylem günü ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlerin şu linkteki formu doldurmaları gerekmektedir : https://forms.gle/3AJTYJfdrXRCnba76

 

Övgü Çetin / Münih

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MÜNİH, SESSİZ, KALMAYACAK,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı