Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 08:09 Bu haber 850 kez okundu
 
MÜNİH'TEN EKREM İMAMOĞLU'NA TAM DESTEK
CHP Münih Birliği Derneği tarafından önceki gün Münih Tokatlılar Derneği'nde „Ekrem İmamoğlu'na destek etkinliği düzenlendi. Dernek yöneticileri İmirze Göl, Oya Wurbel ve Münüriye Yıldırım tarafından organize edilen etkiliğin moderatörlüğünü gazeteci – yazar Barış İnce gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi


Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan günün açılış konuşmasını Oya Wurbel gerçekleşirdi. Münih'te tüm dernekleri bir çatı altında toplamaya çalıştıklarını belirten ve sözlerine kendilerine kapılarını açan Münih Tokatlılar Derneği'ne teşekkür ederek başlayan Wurbel; „Bugün konu partiler üstü, gündemimiz Türkiye. Her kesimi kucaklayan Ekrem İmamoğlu için biraradayız. 23 Haziran da hakkı olan mazbatayı alması için yan yana, can canayız. 23 Haziran da her şey çok güzel olsun istiyoruz. Halkın uykudan uyanma, sessiz çoğunluğun sesini çıkarma vaktidir“ dedi. 

 

Türkiye'den binlerce kilometre ötede Münih'te çok farklı kesimden insanların Ekrem İmamoğlu için bir araya gelmesinin umut verici olduğunu belirten gazeteci – yazar Barış İnce; „Burada kendi aranızda topladığınız bağışlarla Türkiye'de ki seçmenin oy kullanılmasını sağlıyorsunuz. Türkiye bu çabayı görünce çok umutlanıyor“ dedi.

 

Gezi direnişinin Türkiye'de bir şeylerin değişebileceğinin göstergesi olduğunu belirten Barış İnce; „Haziran ruhu bu karanlığı geriletmek için verildi. Her şey çok güzel olacak sloganı da bu mücadeleden çıktı. Türkiye'de hala umut var, direnen insanlar var, gazeteciler var, aydınlar var. Bu insanlar günlerce oy torbalarının üzerinde yatıyorlar, gazeteciler adliye koridorlarında, hapisanelerde bir araya geliyorlar, insanlar sayıları çok az kalan hükümet yanlısı olmayan gazetelerin yaşayabilmesi için üye oluyorlar. Bu insanların mücadelesine ortak olmalıyız. Faşizme karşı, baskılara karşı her daim birarada olmak zorundayız. Henüz tren kaçmış değil“ dedi. 

 

Gerçekleştirilecek seçimin adaletli bir seçim olmadığını kabul ettiğini belirten İnce; „Bu bir adaletli seçim değil, basit bir seçim hiç değil. Gene çalacaklar diyenler var, umutsuzluğa kapılanlar var. Maça çıkıyoruz saha dik, kadrolar eşit değil. Hakem onlardan yana, federasyon onlardan yana. Bu kadar olumsuzluğa rağmen nasıl kazanacağız diyeceksiniz. İsmet İnönü'nün „Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur“ lafından yola çıkacak olursak bence bu sefer namuslular namussuzlardan daha cesur. Hakkı yenen Ekrem İmamoğlu o seçime giriyorsa bize düşen o mührü en dibine kadar basmaktır“ dedi. 

 

CHP Tokat Milletvekili Kadir Durmaz ile kurulan canlı yayın bağlantısı salonda bulunan yüzü aşkın kişide heyecan yarattı. Kadir Durmaz yaptığı konuşmasında; „İstanbul seçimlerini bizler kadar, ülkemize aidiyet duygusu ile bağlı olan sizlerin de takip ettiğinizi biliyorum. AKP'nin insanları ötekileştirdiği bir dönemde adayımız Ekrem İmamoğlu insanı yaşamın merkezine koyup o kentte yaşayan herkesi yönetmeyi amaçlayan bir belediye başkanı. Yurtdışında yaşayan, ülkesine bağlı vatandaşlarımızın desteğine teşekkür ediyorum. İptal edilen seçimde ki 14 binlik farkı bu sefer 500 binin üzerine çıkarmak istiyoruz. Sizlere güveniyoruz. Doğduğunuz ülkeden elinizi çekmeyin“ dedi. 

 

Anlamlı yardım...


Ekrem İmamoğlu için düzenlenen destek etkinliği ayrıca anlamlı bir kampanyaya da vesile oldu. CHP'nin İstanbul da yaşayıpta yazın memleketine dönen emekliler ve ihtiyacı olanlar için başlattığı seçim günü otobüs kaldırma kampanyasına Münih'ten de destek geldi. Gben Münih'teyim İmamoğlu'na benim yerime bir oy sen ver“ adı altında düzenlenen kampanya için etkinlikte satılan yiyecek ve içeceklerin tüm parası Tokat'a gönderilecek. Seçim günü 45'in üzerinde otobüs, il ve ilçe başkanlarıınn önderliğinde emeklileri ve ihtiyacı olanları Tokat'tan İstanbul'a taşıyacak. 

Etkinlikte coşku Devrim ve Gitarist Nazım'ın müzikleri ile doruğa ulaştı.

 

Deniz Gezginci / MÜNİH

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MÜNİH'TEN, EKREM, İMAMOĞLU'NA, TAM, DESTEK, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı