301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ekim 2016 - Pazar 07:48 Bu haber 1200 kez okundu
 
MÜNİH BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN COŞKULU KUTLAMA
Münih Türk Başkonsolosluğu Cumhuriyetimizin 93. yılını görkemli bir törenle kutladı. Düzenlenen 29 Ekim resepsiyonunda Atatürk’ün sevdiği şarkılara yer verildi.
Yaşam Haberi


Münih Nymphenburg Sarayı’nda gerçekleştirilen geceye Münih Başkonsolosu Mesut Koç, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Georg Eisenreich, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Konsolosluk çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Gecenin sunuculuğunu Deniz Filizmen ve Pınar Kayrak gerçekleştirdi. Kutlamalar İstiklal Marşımız  ve Alman Milli Marşının okunması ile başladı.  Münih Başkonsolosu Mesut Koç  Türkçe ve Almanca olarak yaptığı  konuşmasında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesajı okudu ve 15 Temmuz darbe girişimine değindi.  Mesut Koç yaptığı konuşmada; “Açtığımız 15 Temmuz şehitler sergisinde milletçe 15 Temmuz tarihinde yaşadıklarımızı bir kez daha düşünmemizi istedik. Fettullahçı terör örgütünün hain darbe girişimi demokrasimizi, birliğimizi, dirliğimizi hedef aldı. Yaşananlara milletimizin ülkesini, demokrasisini koruma mücadelesine tüm dünya şahitlik etti. Demokrasimizin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisi iktidarı ile muhalefeti ile bütün olarak darbeye karşı ortak bir tutum içerisinde hareket etti. Cumhurbaşkanımızın liderliği ve muhalefetimizin kararlı duruşu verdikleri mücadele darbe girişiminin başarısız olmasında belirleyici oldu” dedi.  

Resepsiyonda Bavyera Hükumetinin temsilen konuşan Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Georg Eisenreich ise 15 Temmuz darbesini kınadı ve “Türkiye’deki siyasal çekişmelerin Almanya topraklarına aktarılmasını istemiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gece TRT sanatçısı Soner Özbilen’in verdiği konserle devam etti. Özbilen’e ARMONİ-AHENK Türk Sanat Müziği Korosu sanatçıları eşlik etti. Atatürk’ün gençlere verdiği önemden bahseden sanatçı Soner Özbilen kızı Aslı Özbilen’i sahneye davet etti ve konsere baba-kız birlikte devam ettiler.

İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın Ege türküleri çalınırken duygulandığı gözlerden kaçmadı. Konserde Atatürk’ün sevdiği şarkılara yer verildi. Hareketli parçalara geçilince salonda ki coşku arttı. Konserin finalinde İzmir Marşı’nın çalması ile birlikte salonda ay-yıldızlı bayraklar dalgalandı.

Resepsiyonda 15 Temmuz Şehitleri ve Atatürk için ayrı bir köşe açıldı. Ziyaretçiler konser sonrasında sergiyi gezdiler ve konsolosluk tarafından ikram edilen Türk yemeklerinin tadına baktılar. 

munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı