Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 17:02 Bu haber 776 kez okundu
 
PASING HACI BAYRAM CAMİSİNE SALDIRAN ÖRGÜT ORTAYA ÇIKTI
Münih’te Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Pasing Hacı Bayram Camisi'ne geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bomba ihbarının aşırı sağcı Combat 18 imzası ile geldiği ortaya çıktı.
Yaşam Haberi


İkisi Türklere, biri de Araplara ait olan camilere gelen tehdit yazısında, "Bombayı bulmak ve etkisiz hale getirmek için yaklaşık 240 dakikanız var. Biz elimizden geldiği kadar çok sayıda Müslümanı yok edeceğiz." ifadesi yer almıştı.

Ne olmuştu ?

 

Münih yakınlarındaki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Pasing Hacı Bayram Camisi'ne aşırı sağcı bir örgütten gelen elektronik postada, camiye yerleştirilen plastik patlayıcının 16.00'da patlatılacağı belirtilmişti.

Tehdit üzerine tahliye edilen camide 40 polis ve köpeklerle bomba araması yapılmış, arama sırasında camiye giriş ve çıkışlar kapatılırken, çevredeki çalılıklar ve çöp kutularında da arama gerçekleştirilmişti..

Münih'te Araplara ait bir başka camiye de aynı şekilde bomba ihbarında bulunulduğu ve caminin tahliye edilerek polisin arama yaptığı bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PASING, HACI, BAYRAM, CAMİSİNE, SALDIRAN, ÖRGÜT, ORTAYA, ÇIKTI,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı