301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Nisan 2016 - Salı 20:08 Bu haber 1661 kez okundu
 
SANKİ AİLEYİ DEĞİL ENSAR’I KORUMA BAKANI
TBBM Eski Başkan Vekili ve CHP İzmir Eski Milletvekili Güldal Mumcu, Münih’te Türkiye Halk Derneği’nin 23 Nisan etkinliğinde “Politikada kadın” konulu bir konferans verdi.
Siyaset Haberi


TBBM Eski Başkan Vekili ve CHP İzmir Eski Milletvekili Güldal Mumcu, Münih’te Türkiye Halk Derneği’nin 23 Nisan etkinliğinde “Politikada kadın” konulu bir konferans verdi. DGB Sendikası Binası’ndaki konferans salonundaki etkinlik, Almanya Sosyal Demokrat Halk Dernekleri (HDF) Genel Başkanı Necip Şahin’in 23 Nisan’ın tarihimizdeki önemini anlatan konuşmasıyla başladı. 

DİKTATÖRLÜĞÜN YANSIMASI

Mumcu konuşmasına Dünya’da ve Türkiye’de kadın hakları ile tarihi gelişmeleri anlatarak başladı. “Bugünlerde bazılarının Cumhuriyeti kuranlar hakkındaki sözlerini esefle karşılıyorum” diyen Mumcu, “Siz hiç Obama’nın “O Georg Washington yok mu...” diye başlayan aşağılayıcı bir  konuşmasını duydunuz mu? dedi.  Mumcu “Türk halkı böyle yönetilmeyi hak etmiyor. Dünya 8 Mart’ı Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlarken, bizde “emekçi” ve “kadın” kelimelerini bir araya getirmekten adeta kaçınılırken, sadece “Dünya Kadınlar Günü” ifadesi kullanılıyor. Zaten ülkemiz artık çoğunluğun değil çokluğun rejimi uygulanıyor ki bu da diktatörlüğün bir yansımasıdır. Bir de Atatürk’e diktatör diyorlar. Oysaki o istese diktatör olabilecek iken meclis deyip halkın yönetmesini seçti” dedi.

ENSAR’IN BAKANI

“Atatürk çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmanın yolunu kadınların eğitilip kendilerini geliştirmelerinden geçtiğini çok iyi biliyordu. Ama günümüzde kadınlara yönelik tecavüz olayları cinayetler ve çocuk gelinlerin sayısı rekor seviyelere çıktı. Çocuklara yönelik taciz olayları yüzde 400 arttı. Tüm bu olumsuz gelişmeler genelde din kisvesi altında yapılır hale geldi. Aileden sorumlu bakan, Ensar vakfını korumayı aile ve çocukları korumadan daha öncelikli görev olarak algılamaya başladı”     

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı