301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 06:51 Bu haber 1304 kez okundu
 
SEZGİN İNCEEL'DEN AKUSTİK DİNLETİ
Geçtiğimiz aylarda çıkardığı Ümitvar albümü ile müzik severler ile buluşan Münihli Türk müzisyen, eğitimci Sezgin İnceel 20 Temmuz Cuma akşamı saat 19.00'da Glockenbachmusik etkinlikleri kapsamında iki saatlik müzik ziyafeti sunacak. Etkinlik Pestalozzistrasse 8 adresinde gerçekleştirilecek.
Duyurular Haberi


Geçtiğimiz aylarda çıkardığı Ümitvar albümü ile dinleyicileriyle buluşan Münihli Türk müzisyen, eğitimci Sezgin İnceel 20 Temmuz Cuma akşamı saat 19.00'da Glockenbachmusik etkinlikleri kapsamında iki saatlik müzik ziyafeti sunacak. Etkinlik Pestalozzistrasse 8 adresinde gerçekleştirilecek. 

 

 

Sezgin İnceel kimdir ?

Küçük yaştan beri müziğe ilgisi olan İstanbul doğumlu Sezgin İnceel, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı gitar ve solfej dersleri ile müzik dünyasına ilk adımlarını attı.  Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Fakat, asıl tutkusu müzik olduğu için tekrar üniversite sınavlarına hazırlandı ve Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi/Şan bölümünü kazandı. Avrupa Birliği’nden kazandığı bir burs sayesinde müzik eğitimine Macaristan’da devam etti. Akabinde tekrar İstanbul’a yerleşerek, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünü üçüncülükle tamamladı. Yüksek lisans eğitimine devam ederken, müzikal eserler seslendiren Ladies & Gentlemen İstanbul ekibine katıldı ve Sezen Aksu, Sertab Erener ve Alessandro Safina gibi isimlerle birlikte sahne aldı. Avrupa Birliği’nden kazandığı bir başka burs ile Almanya’nın Münih kentine müzik öğretmeni olarak gönderildi. Danimarka, İspanya, Macaristan, Fransa, Estonya, Slovenya ve Letonya gibi ülkelerde farklı müzik ve eğitim projelerinde yer aldı. Münih Müzik Yüksek Okulu’dan doktora programı için kabul aldı ve müzik terapisi dalındaki çalışmaları ile tanınan Prof. Dr.Dr.Dr. Wolfgang Mastnak ile çalışmalarına devam etti. Doktora süresince Münih’te devamlı olarak konserler veren ve müzik öğretmenliği yapan İnceel, 2017 yılında iki dilli büyüyen göçmen ailelerinin çocuklarının müzik eğitimi üzerine yazdığı doktorasını tamamlayarak doktor unvanını aldı. İki yıl boyunca üzerinde titizlikte çalıştığı Ümitvâr albümünü 2018 başlarında yayımladı. Nisan ayında 'İkidillik ve Müzik Eğitimi’ başlıklı kitabını da yayımlayacak olan İnceel'in gelecek planları arasında çocuk kitabı yazmak ve kurduğu elektronik müzik grubu ile İngilizce bir albüm yapmak da var.  Sezgin İnceel, Almanya ve Türkiye’de konserler vermekte ve bir taraftan da müzik eğitimciliğine devam etmektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SEZGİN, İNCEEL'DEN, AKUSTİK, DİNLETİ, ,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı