301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Aralık 2020 - Cuma 08:28 Bu haber 1983 kez okundu
 
SON KORONA ÖNLEMLERİNE GÖRE YOLCULUK
Yakın zamanda Türkiye’den Münih’e gelmiş olan bir Münihin Sesi takipçimizin süreçle ilgili sizler için de faydalı olacağını düşündüğümüz tecrübeleri şöyledir.
Yaşam Haberi


Yakın zamanda Türkiye’den Münih’e gelmiş olan bir Münihin Sesi takipçimizin süreçle ilgili sizler için de faydalı olacağını düşündüğümüz tecrübeleri şöyledir. 

 

“Selam arkadaşlar. Yeni kuralların gelmesinden sonra Türkiye'den Almanya'ya (Münih) seyahat ile ilgili tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Belki faydası olacak arkadaşlar olur. 
RKI’nin riskli olarak tanımladığı bir ülkede son 10 gün içerisinde bulunduysanız, mutlaka Almanya’da karantinaya giriyorsunuz. Tabi ki bazı istisnalar var ama çok spesifik ve genellenebilecek gibi değil. Okuyabilirsiniz en alttaki linkler üzerinden.

 

Temel olarak TR’den gelirken yapmanız gereken, 

 

1- Uçağa binmeden önce test yaptırmış olmak; ben Sabiha Gökçen’de yaptırdım, 4-5 saatte çıkıyor. Genelde tenha oluyor sanırım. 

 

2- Almanya’ya gelmeden 3-4 gün önce önce https://www.einreiseanmeldung.de/#/ sayfasından kayıt olmak; bunun bir çıktısını pasaport kontrolde istiyorlar. Bu sayede takip yapabiliyorlar. Ben bu belgenin hem çıktısını hem de screenshot’ını aldım. Ne olur ne olmaz diye. 

 

3- Gelinen gün havalimanından direkt eve gitmek; burada en hızlı şekilde kimseyle temasta olmadan eve gitmeniz bekleniyor. Ben havalimanındayken karantina için alışveriş yaptım Edeka’dan (20:00’a kadar açık). Müller de açıktı. Yaptığım kural dışı idi. Başka yol olarak ise tanıdıklardan destek ile halledilebilir. 

 

4- Evde karantinaya girmek; işte en sıkıcı kısım. TV, sosyal medya, cips, iş güç neyse artık zaman geçirmek için yollar bulmak lazım. Görünen o ki hiç dışarı çıkmamanız isteniyor. Köpeğiniz varsa mesela başkası gezdirmeli vs. Bununla ilgili yönetmelik aradım, resmiye en yakın açıklama devlet TV’si olan BR’da buldum. http://www.br.de/.faq-zur-corona-quarantaene-wer-muss...


 
4.2- Evdeyken herhangi bir semptom ile karşılaşırsanız ilgili sağlık kuruluşuna, hausarzt’ınıza vs bildirmeniz gerekiyor mutlaka. 


 
5- 5 gün sonunda (geliş saatinize göre beş gün tam dolmalı dediler) karantinadan çıkmak, bunun için gidip test yaptırmak ve testin sonucu negatif gelene kadar karantinada devam etmek; ben bunu havalimanında akşam 20.00 gibi yaptırdım. Sabaha karşı 05:40’ta sonuç gelmiş. Gelene kadar evde kalmak gerekiyor. 

 

6-Sonucu ilgili Gesundheitsamt’a iletmek; gelen sonuç mailinde, https://tools.rki.de/PLZTool linkinden adresinize göre gönderilecek yer bilgisine iletilmesi söylenmiş. Ben Einreiseanmeldung’taki numaram ve/veya aldığım screenshot ile birlikte göndereceğim. Cevap gelmesini beklemek gerekmiyormuş, telefonda öyle bilgi almıştım. Sadece bir kontrolde ilgili adrese negatif sonucunuzu attığınızı ispatlayabilmek gerekiyormuş.

 

7- Test yaptırmayayım derseniz de 10 gün karantina. Eğer herhangi bir semptomunuz yoksa da sonunda özgürlük:) 

 

8- Cezalar var, kurallara uyulmadığı tespit edilirse. Bunları da linklerde bulabilirsiniz.

 

Linkler:
https://www.stmgp.bayern.de/coronavirus/
https://www.muenchen.de/.Neuartiges_Coronavirus.html
https://www.corona-katastrophenschutz.bayern.de/.index.

 
 
Münihin Sesi Sosyal Medya adresleri;
WhatsAppGrup ➤ +905368638699

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SON, KORONA, ÖNLEMLERİNE, GÖRE, YOLCULUK,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı