Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 15:41 Bu haber 481 kez okundu
 
TD-PLATFORMU MEDYA İLE BULUŞTU
TD- Platform (Türk Alman Öğrenciler ve Akademisyenler Platformu) geçtiğimiz günlerde Münih Hotel Bayerischer Hof’da Türk medyası ile buluştu.
Yaşam Haberi


İş adamı Kemal Şahin'in girişimiyle 2006 senesinde kurulan Türk Alman Öğrenciler ve Akademisyenler Platformunun Türk Medya Kulübü işbirliği ile gerçekleştirdiği toplantıya

Düsseldorf Genel Merkezi‘nden Başkan Yalçın Geyhan, Köln‘den Başkan Yardımcısı Ahmet

Edis, Yönetim Kurulu Üyesi ve Bavyera Eyalet Başkanı Adnan Kastel, Münih Bölge Başkanı ve TD-Plattform Bavyera Basın Sözcüsü Serdar Duran katıldı.

 

Toplantıda misyon ve vizyonlarını tanıtma ve Münihli basın mensuplarıyla tanışma sohbet etme fırsatı bulan TD-Plattform yöneticileri, Almanya'da gitgide artan ırkçılığa karşı Türk toplumunun birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi. 

 

Öte yandan toplantıda TD- Platform yöneticileri eğitim, kariyer ve siyasi katılımdan oluşan üç temel konuda Almanya çapındaki girişimlerinden ve gelecek dönemdeki planlarından bahsettiler.

 

TD- Platformu’nun yakın dönemdeki amacı Bavyera'da da, başta Münih olmak üzere Nürnberg ve Augsburg gibi şehirlerde daha aktif bir şekilde okullarla, STK'larla, yerel yönetimlerle, siyasi partilerle ve büyük şirketlerle irtibatı güçlendirmek ve gelecek nesiller adına bu ülkede söz sahibi olmak.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TD-PLATFORMU, MEDYA, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı