301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 07:00 Bu haber 258 kez okundu
 
TKP 100 YAŞINI DEVRİM ALANINDA KUTLADI
Türkiye Komünist Partisi “Bu Düzeni Değiştireceğiz” sloganı ile 100. yaşını Türkiye’de ve dünyanın her yerinde kutluyor. Türkiye’de 500 noktada gerçekleşen kutlamalara Almanya Örgütü de katıldı. Münih’teki kutlama Alman Kasım devriminde işçilerin toplanarak Bavyera Sovyet’ini ilan ettikleri meydan olan Theresienwiese’de gerçekleştirildi. Büyük bir alanda bir araya gelen TKP üyeleri ve dostları, Nazım’ın “Seni Düşünüyorum” şiirini seslendirdi ve TKP’nin 100. yıl açıklamasını okudu.
Yaşam Haberi


Türkiye Komünist Partisi “Bu Düzeni Değiştireceğiz”  sloganı ile 100. yaşını Türkiye’de ve dünyanın her yerinde kutluyor. Türkiye’de 500 noktada gerçekleşen kutlamalara Almanya Örgütü de katıldı.  Münih’teki kutlama Alman Kasım devriminde işçilerin toplanarak Bavyera Sovyet’ini ilan ettikleri meydan olan Theresienwiese’de  gerçekleştirildi.  Büyük bir alanda bir araya gelen TKP üyeleri ve dostları, Nazım’ın “Seni Düşünüyorum” şiirini seslendirdi ve TKP’nin 100. yıl açıklamasını okudu.

 

TKP 10 Eylül’de, Türkiye’de ve dünyanın her yerinde, mahallelerde, sokaklarda ve meydanlarda 100. yaşını kutladı. Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılması planlanan mitinglerin valilikler tarafından iptal edilmesinin ardından Türkiye’de 500 noktada gerçekleşen kutlamalara Almanya Örgütü de katıldı.

 

100. Yıl kutlamaları kapsamında 12 Eylül Cumartesi, Almanya saati ile 20:00’de TKP YouTube kanalından da bir canlı yayın gerçekleşecek.

 

Öte yandan Türkiye Komünist Partisi yüzüncü yaşını geride bırakırken parti tarihi kitap çalışması sonbahar aylarında arka arkaya dört kitap halinde yayınlanmak üzere son aşamaya getirildi.

 

munihinsesi.com

 

Münihin Sesi'ni sosyal medyadan takip ediyor musunuz ? Linklerin üzerine tıklayarak bizi sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. 

 

  Instagram: www.instagram.com/munihinsesi 

  Facebook: www.facebook.com/munihinsesi 

  Facebook Grup: www.facebook.com/groups/munihinsesi

  WhatsApp Grup: +90 5368638699 

  Youtube Kanalı: www.youtube.com/c/munihinsesi 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TKP, 100, YAŞINI, DEVRİM, ALANINDA, KUTLADI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı