Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 15:57 Bu haber 777 kez okundu
 
TKP MÜNİH NATO‘YU PROTESTO ETMEYE ÇAĞIRACAK
TKP (Türkiye Komünist Partisi) Münih’lileri NATO’ya ve Emperyalizme karşı eyleme çağırdı. TKP’liler Cumartesi günü saat 12.30da Stachus meydanında, Alman Komünist Partisi ve Yunanistan Komünist Partisi ile ortak oluşturalacak kortejde bir araya gelecek.
Siyaset Haberi


TKP Münih tarafından yapılan açıklamada; “56. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı bu hafta sonu toplanıyor. Münih Güvenlik Konferansı, büyük emperyalist güçlerin savaş politikalarını konu alıyor hatta kimi zaman yön veriyor. Bu yönüyle, dünyanın farklı ülkelerinden hükumet yetkililerin bir araya gelip, tartıştığı tek konferans niteliğine sahip. Etikinliğin finansmanı ‘Münih Güvenlik Konferansı Kamu Yararına Matuf Anonim Şirketi’ adlı bir şirket tarafından sağlanıyor. Şirket büyük oranda devlet desteğinden yararlanıyor. Almanya Federal Meclisi’nde 2015 yılında konuyla ilgili bir soru önergesine hükümetin verdiği cevapta, proje bazlı 500 bin euro, personel ve diğer zorunlu giderler için de 700 bin euro destek verildiği açıklandı. Bunun yanı sıra Münih Güvenlik Konferansı’na alman ve uluslararası dev markalar tarafından da maddi destek sağlanıyor” vurgusu yapıldı.

 

Türkiye Komünist Partisi – Almanya Örgütü konuyla ilgili sert bir açıklama yayınlayarak „Ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği için NATO’dan çıkılmalıdır. Dünya halklarının özgürlüğü ve barışı için, 70 yıl boyunca dünya coğrafyasını kana bulayan bu terör örgütü derhal dağıtılmalıdır“ denildi.

munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TKP, MÜNİH, NATO‘YU, PROTESTO, ETMEYE, ÇAĞIRACAK,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı