Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 16:08 Bu haber 930 kez okundu
 
TÜRK MAHKUMLARA MORAL VERDİLER
Almanya’nın en büyük ceza infaz kurumu Stadelheim’da ki Türk mahkumlarını ziyaret eden Türk heyeti, mahkumlara adeta moral aşısı yaptılar.
Yaşam Haberi


İki bayram arasına denk gelen ziyarete Münih Göçmen Meclisi üyesi Eyüp Tanrıverdi, Mehmet Akif Camii Din Görevlisi Hamza Gökdere, UİD Bavyera Bşk. Yar. Ve Sekreteri Özcan Kurt, Rosenheim ve çevresi Ülkü Ocakları Başkanı Öztürk Süt, UİD Münih Şube Başkanı İsmail Pamuk, Anadoluspor Başkanı Coşkun Belek, Gazeteciler Mehmet Küçük ve Kemal Kaan Koçhisarlı, Münih Türk Kültür Merkezi Gençlik Kolları üyesi Mehmet Alperen, İş adamı İbrahim Ocak, müzisyenler Sinan Fırat ve Gökhan Şirin iştirak etti. Ceza İnfaz Kurumu adına Türk Heyeti’ni selamlayan Protestan Kilisesi sorumlusu Felix Walter, ziyaretin mahkumları memnun ettiğini söyledi.

Tanrıverdi ‘’Mahkumlar Türk Toplumu’nun bir parçasıdır’’.

Ziyareti 2001 yılından beridir Münih Göçmen Meclisi Üyesi olarak oraganize eden Eyüp Tanrıverdi, Stadelheim Ceza infaz kurumunda ki Türk Mahkumlarının, Münih Türk Toplumu’nun bir parçası olduklarını ve her birinin şu veya bu şekilde hapishaneye düştüğünü, her bireyin hatasından ders alıp, toplumdaki hak ettiği yeri alması gerektiğini söyledi.

İki saate yakın süren programda Din Görevlisi Hamza Gökdere’nin, Kur’an-ı Kerim’den Aşr-ı Şerif tilaveti ve mahkumlara yönelik sohbeti dinleyenlerde derin izler bıraktı. Her mahkumun kendini kısa kısa tanıtıp duygularını dile getirdiği ziyarette müzisyenler, yorumlarıyla mahkumları adeta farklı diyarlara götürdü. Hatalardan ders alıp, Münih’de ki Toplumu’nun sağlam bir parçası olmaları için sık sık nasihatte bulunulan mahkumlara Türk heyeti tarafından, baklava, tesbih ve dergiler ikram edildi.

Ziyaretten oldukça memnun kalan mahkumların zaman zaman duygusallıkları gözden kaçmadı. Program sonrası Türk heyeti, Stadelheim Ceza İnfaz Kurumu sözcüsü Felix Walter ile birlikte ziyaret anısına fotograf çektirip anı ölümsüzleştirdiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜRK, MAHKUMLARA, MORAL, VERDİLER,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı