301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 18:47 Bu haber 2370 kez okundu
 
TÜRKGÜCÜ ATASPOR HEDEFLERİNİ ANLATTI
Bu yıl Landesliga’da başarılı bir sezon geçiren Münih Türkgücü Ataspor Türk ve Alman basını ile bir araya geldi.
Spor Haberi


Glockenspiel Kafe’de  düzenlenen toplantıya Başkan Hasan Kıvran, Team Manager Kadir Alkan ve Basın Sözcüsü Selen Gürler katıldı.

 Başkan Hasan Kıvran kulüpteki yeni yapılanma, yeni transferler, sponsor anlaşmaları başta olmak üzere bir çok soruya yanıt verdi. İki ay önce Team Manager görevine getirilen Kadir Alkan ise teknik soruları yanıtladı. 

Henüz altı ay önce göreve gelmelerine rağmen  kulüpte bir çok değişikliğe gittiklerini belirten Başkan Hasan Kıvran; “Bu sene hedefe ulaştık çünkü göreve geldiğimiz 17 maçtan sonra 14 puanımız vardı. Bunu ikiyle çarparsanız 28 puan oluyor. Grubumuzda 30’un üzerinde puan alıp düşen takım oldu. Takımımız ikinci 17 maç serisinde 28 puan aldı. O nedenle hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Nasıl başardık diye soracak olursanız. Bunu çok basit şeylerle başardık. Çocuklara ayrı bir para vermedik. Takımın içindeki bütün düzeni değiştirdik. Düzgün formalar, düzgün çantalar, dış maçlara otobüsle gitmeler, formada sponsorlar, her ay evimizde oynadığımız maçtan sonra yemek düzenlemek gibi  basit şeyler yaptık. Futbolcularımızın özel sorunları ile ilgilendik” dedi.

Türk kulüplerine karşı ön yargı var…

Türk kulüplerinin üzerinde ki ön yargıyı aşmaları gerektiği için Fair Play konusuna çok önem verdiklerini belirten Hasan Kıvran; “Fair Play tablosunda 16. sıradan 10. sıraya yükseldik. Bizim gençlerimiz biraz daha agresif yapıda futbolcular. Oyuncularımız artık maç içerisinde daha dikkatli davranıyorlar. Türk kulüpleri bu konuda damgalı oluğu için bu konuya çok büyük önem veriyoruz” dedi.  Fair Play’in sponsorlar için de önemine vurgulayan Kıvran; “Sponsor konusunda Münih şehri ile temaslardayız. Sponsor veren firmaların haliyle  sizden bir beklentisi oluyor. O nedenle bizim için Fair Play çok önemli. Türklere karşı ön yargıyı yıkmak istiyoruz. Sponsorlar önceleri bir Türk kulübüne önyargı ile yaklaşıyorlardı. Ancak kendilerine kulübün tarihini anlattığımızda ve bizi tanımaya başladıklarında bu düşüncelerini değiştirebiliyoruz” dedi.

 Türkgücü Ataspor Teknik olarak da güçlendi…

Takımı teknik olarak güçlendirdiklerini belirten Hasan Kıvran; “Başkan olarak ben dört senede iki lig çıkmak istiyorum derseniz bu sözünüzü yerine getirmeniz gerekiyor. Bu işi de yalnız başına yapamayacağım için ilk etapta Team Manager görevine Kadir Alkan’ı getirdik. Kadir Alkan birinci ve ikinci takımdan sorumlu olacak. Aynı zamanda takım içerisinde ki uyumu da sağlayacak. Kendisi her antrenmanda her maçta bulunacak,  yeni transferlerle ilgilenecek.

Bu sene bir değişikliğimiz de Antrenör konusunda oldu. Yeni Antrenörümüz Vitomir  Moskovic  12 sene Yugoslav liginde futbol oynamış, bir kulübü Landesliga’dan Bayern ligine çıkarmış, Regional Liga’da görev almış 49 yaşında tecrübeli bir isim. Alper  Kayabunar hocamızı da bir yere bırakmıyoruz. Alper Hoca henüz 30 yaşında çok genç bir hoca. Bu görevi bir buçuk sene önce  itildiği için kabul etmiş. İlla ben yapacağım diye bir beklentisi yokmuş. Daha sonra görevde kalmış. Kendisi çok düzgün, sevdiğimiz, saydığımız bir isim. Sezona onunla başlandığı için onunla bitirilmesi gerekiyordu. Bazıları için bu riskti ama arakaya dönüp baktığımızda doğru bir karar aldığımızı görüyorum. Gelecekteki hedeflerimiz daha yüksek olduğu için daha tecrübeli, o yolları gitmiş bir hoca gerekiyordu. O nedenle Moskoviç’in doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Moskoviç ile ilk konuşulan konulardan biri de Alper Hoca’nın kendisinin yardımcısı olarak kalacağı idi. Bu süreçte Alper hocanın lisanslarını da tamamlamasını istiyoruz. Üç dört sene sonra Alper Hoca’nın başarılarına başarı katmış bir hoca olarak kendisinden yararlanacağımızı düşünüyoruz.   

14 yeni oyuncu transfer edildi…

Transfer konusunda elini çabuk tutan Münih Türkgücü Ataspor kadrosunu 14 yeni oyuncu ile takviye etti. Hasan Kıvran; “Sezon biter bitmez transfer çalışmalarına başladık. 14 yeni oyuncu transfer ettik.  Transferler şuan bitmiş durumda. Bizim takımda kalmasını istediğimiz oyuncuların hepsi kaldı. Sanıyorum geçtiğimiz yıllarda böyle büyük ve kaliteli bir kadroya sahip değildik” dedi.

Münih Türkgücü Ataspor’un kadrosuna yeni kattığı isimler, Alex Heep – Cerutti Zola – Burak Özçelik – Andre Skoro – Aldin Medara – Tolgahan Kılıç – Osman Yontar – Ali Kartal – Dennis Vatany – Maximilian Kirmeyer – Domagaj Habek – Jero Gonzalez – Ibrahim Aydemir – Onur kaya oldu.

Takımda kalan isimler ise Umut Mutlu – Erhan Kılıç – Mert Gündüzalp – Onur Yılmaz – Arcan Eraydın – Yusuf Çatal – Viktor Bopp – Önder Ötkün – Burkibar Cisse – Cengiz Ötkün oldu.

Cengiz Ötkün 2 yıl daha bizde…

Geçtiğimiz sezon gösterdiği başarılı performansla göz dolduran Cengiz Ötkün’ün Anadolu kulübüne transferi ile ilgili ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu vurgulayan Hasan Kıvran; “Cengiz bizim için mühim bir oyuncu ama bizim gözümüzde her oyuncumuz çok önemli. O nedenle bu sene kadroyu geniş tutmaya çalıştık. Antrenman ve maçlar başladığı zaman göreceksiniz. Cengiz’in alternatifi çok olacak. Önümüzdeki sezon ilk on bir kurmakta zorluk çekeceğiz” dedi.

Takımdan ayrılanlara saygı duyduk…

Takıma gelen oyuncular olduğu gibi ayrılanların olduğunu da vurgulayan Hasan Kıvran; “Ferhat, Nazım, Mevlüt, Victor, Salif, Volkan Çukur, Sinan gibi isimlerle yollarımızı ayırdık. Kendileri için en doğru kararı verdiklerini düşünüyorum. Kararlarını saygıyla karşıladık. Biz bu sezon takımda ki çitayı yükselttik. Başkanlığa geldiğim son altı aydan itibaren kulüpte çok büyük değişiklikler oldu. Aynı kadro ile kalıp dört sene içerisinde iki lig atlamak zor. Gidenlerin çoğu Anadolu Bayern kulübüne gidiyor. Bu da bizim için sevindirici bir olay. Bizden daha alt ligde bir Türk kulübüne katkımız dokunuyor. Türk kulübü olduğu için de kendilerinden her hangi bir bonservis ücreti talep etmiyoruz” dedi.

Önce başarı gelecek sonra taraftar…

 Kulüp olarak ilk hedeflerinin sportif başarıyı yakalamak olduğunu belirten Hasan Kıvran; “Taraftarı tribünlere sportif başarı ile çekebilirsiniz. Eski günlerimize dönebilirsek maçlarımıza daha çok taraftar gelecek. Bununla ilgili çeşitli radyo reklamları vereceğiz. Maç günlerini bir event olarak geçmesini sağlayacağız. Bu sezon futbolda başarıya yönelik çalışmalarımız olacak. Çünkü taraftarın gelmesi için önce sportif başarı şart” dedi.

Yeni sponsorlar kapıda…

Sponsorluk anlaşmaları ile ilgili çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirten Hasan Kıvran; “Münchener Kindl  ve Auto Eder şuan için en büyük sponsorlarımız.  İkisiyle de dört yıllık anlaşmamız var. Aldığımız reklam miktarları bulunduğumuz lige göre değişiklik gösterecek. Gazi ile yaptığımız görüşmede ise kendilerinden dört yıl boyunca bir şey talep etmedik. Kendileriyle dört sene sonunda yeniden masaya oturacağız ve elimiz daha güçlü bir şekilde isteklerimizi söyleyeceğiz. Bu altı aylık süreçte reklam konusunda pek tecrübemiz olmadığı için reklamları bağış olarak aldık. Ancak önümüzdeki sezon reklam anlaşmalarımızı da değiştireceğiz. Şimdiden büyük bir sigorta şirketi ve araba markası ile anlaşmaya vardık” dedi.

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı