301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 06:50 Bu haber 2026 kez okundu
 
ÜÇ BEŞ KİŞİ’DEN YENİ BİR PROJE
Sıra dışı etkinlikleriyle gündem yaratan ÜçBeş Kişi Derneği “Presseclub Neu-Aubnig” ‘i tanıttı.
Yaşam Haberi


Yeni projede Meryem Bilik ve Suna Günay adlı iki genç kız,  Neu-Aubing semtinde oturan göçmenlerle röportajlar yapacaklar. 

Sıra dışı etkinlikleriyle gündem yaratan ÜçBeş Kişi Derneği “Presseclub Neu-Aubing” ‘i tanıttı. Yeni projede, Meryem Bilik (16)  ve Suna Günay (17) adlı lise öğrencisi iki genç kız,  Neu-Aubing semtinde oturan göçmenlerle röportajlar yapacaklar. Bünyesinde 50 derneği barındıran “MORGEN Münihli Uyum Organizasyonları Ağı” tarafından desteklenen projenin hedefi semtte ön yargıların kalmasına yardımcı olmak ve uyumun gelişiminde çözümler üretmek olacak. Proje tanıtımında konuşan “MORGEN Münihli Uyum Organizasyonları Ağı” Müdürü Peter Hilkes, ÜçBeş Kişi Derneği yöneticilerine bölgedeki uyuma olan katkılarından dolayı teşekkür etti. ÜçBeş Kişi Derneği Başkanı Levent Ekiz ise yaptığı konuşmada “Özellikle gençleri örgütlenmelerine önem veren bir sivil toplum hareketiyiz. 25 yaş altı tüm gençleri projemizde aktif çalışmaya davet ediyoruz. Projemizi daha da geniş bir alana getirmek kısa süreli hedeflerimiz arasında” dedi.

Meryem Bilik  ve Suna Günay, cami, okul ve diğer yerlerde yapacakları söyleşileri Aralık ayı sonunda bir kitapçıkta toplayıp yayınlayacaklar.  

AHMET İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı