301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Temmuz 2016 - Pazar 12:08 Bu haber 1035 kez okundu
 
UETD TERÖR KURBANLARINI ANDI
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Münih şubesi, Münih’te İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydan gelen terör saldırısında yaşamını yitirenler için bir taziye defteri açtı.
Yaşam Haberi


Kent merkezinde kurulan taziye çadırına Dünya’nın değişik ülkelerinden insanlar ziyaret ederek, teröre karşı Türklerle dayanışma içerİsinde olduklarını belirttiler. 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Münih şubesi, Münih’te İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydan gelen terör saldırısında yaşamını yitirenler için bir taziye defteri açtı. Kent merkezinde kurulan taziye çadırına Dünya’nın değişik ülkelerinden insanlar ziyaret ederek, teröre karşı Türklerle dayanışma içerİsinde olduklarını belirttiler.

PKK ve IŞİD terörü lanetleyen pankartlar ve fotoğraflarla donatılan ve Türk bayrakları ile süslenen çadır, kent merkezindeki Sendlinger caddesinde kuruldu. Çadıra sadece Almanlar değil, Dünya’nın değişik ülkelerinden gen turistler de büyük ilgi gösterdi. 11 Mart 204’de 192 kişinin hayatını kaybettiği İspanya tarihinin en kanlı terör eylemlerinden biri olan Madrid saldırılarından sağ kurtulduğunu ve en yakın arkadaşını kaybettiğini söyleyen bir İspanyol turist “terörün ne lanet bir şey olduğunu ve şu an Türkler’in ne hissettiklerini çok iyi biliyorum” diye taziye defterine yazarken gözyaşlarına boğuldu.

 

BİLDİRİ OKUNDU

UETD’nin düzenlediği etkinlikte DİTİB, Münih İslam Forumu, Türk Konseyi ve Dünya Uygur Konseyi gibi kuruluşların temsilcileri de katılarak teröre karşı tek ses olduklarını gösterdiler. Taziye çadırı önünde bir basın bildirisi okuyan UETD Münih şubesi başkanı Erkan Balkaya “Terörün dini, dili ve ırkı yoktur. Terör örgütleri ve onlara destek veren kişiler veya devletler, insanlığın ortak düşmanıdır ve bu anlamda teröristten farkı yoktur. UETD olarak terör eylemleri karşısında, tüm toplumları birlik, beraberlik ve ayn zamanda terörün yok edilmesi adına tek vücut olmaya davet ediyoruz. Bu millet, teröre Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Alevi'siyle, Sünni'siyle bir arada yaşayarak vermeye devam edecektir” dedi.

Balkaya’nın Türkçe  okuduğu bildiri avukat Gönül Kurt tarafından  Almanca’ya çevrilerek okundu. Özellikle taziye çadırının Alman ziyaretçileri avukat Kurt’a Türkiye’deki terör saldırıları ile ilgili olarak soru yağmuruna tuttu. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı