301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Aralık 2016 - Cumartesi 14:28 Bu haber 1923 kez okundu
 
UYGUR TÜRKLERİ ILHAM TOHTI İÇİN BİRARAYA GELECEK
Dr.İlham Tohtı İnsiyatif derneği 12 Aralık Pazartesi günü Bavyera Eyaleti Parlamentosunda Dünya İnsan Halkları günü nedeni ile bir konferans düzenleyecek.
Etkinlik Haberi


Uygur Türklerinin Temel Hukuk ve İnsan Hakları mücadelesinin konu alınacağı seminerde ömür boyu hapse mahkum edilen Prof. Dr. İlham Tohtı ye de destek olunacak. 

İnisiyatif tarafından yapılan açıklamada; "Bu toplantının asıl amaçlarından birisi Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türk kardeşlerimizin, hâlen Çin işgali ve zülmü altında büyük zorluklar içerisinde kısıtlanmış siyasi, sosyal, kültürel vede ekonomi şartları zorlayarak yaşamlarını idame ettirmeleri ve de bu kardeşlerimize, Çin devletinin uyguladığı amansız vede acımasız baskılardır. Diğer bir önemli konu ise aslı olmayan, Temel Hak ve Hukuk ihlâlleri suçlaması ile 2014 yılından beri hapis edilen vede akabinde ömür boyu hapis cezasını çarptırılan, Uygur Demokrasi, Hukuk Hareketi lideri ve de Uygurların Vicdanı Doçenti Dr. İlham Tohtı beyin haksız ve hukuksuz mahkumiyetini bir kez daha kamuoyuna dolaysıyla Avrupa'ya duyurmak ve de kamuoyunun gündemine taşımaktır" denildi.

Max-Planck-str.1 81675 adresinde başlayacak olan etkinlik 10:30 - 15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı