Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Siyaset Haber Girişi: 30.09.2018 - 21:35, Güncelleme: 01.12.2021 - 20:21

TÜRK MEDYASI AVRUPA’DA DA BASKI ALTINDA

 

TÜRK MEDYASI AVRUPA’DA DA BASKI ALTINDA

CHP Almanya Birlikleri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyareti ile ilgili eş zamanlı basın açıklaması düzenledi. CHP Münih Başkanı Gülbey Kılıç basın açıklamasında Türk medyasının Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da baskı altında olduğunu söyledi.
CHP Münih Birliği yönetimi basın açıklaması için önceki gün Karlsplatz Stauchs’ta bir araya geldi.  Almanca ve Türkçe olarak gerçekleştirilen açıklamada Başkan Gülbey Kılıç; “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berlin ziyareti ile ilgili bugün eş zamanlı olarak basın açıklaması yapıyoruz. CHP Almanya Birlikleri Türkiye’de muhaliflere karşı olan baskılara son verilmesini ve Türkiye’nin yeniden demokratik bir yapıya dönmesini talep etmektedir. Almanya’da 3 milyonu aşkın Türkiye kökenli insanımız yaşamaktadır. Bu insanlar Türkiye’de ki gelişmeleri yakından izlemektedirler. Önemli bir kesimi Türkiye’de ki gelişmeleri sert bir biçimde eleştirmektedirler. 15 Temmuz sonrası uygulamaya konulan olağanüstü hal kaldırılmıştır ancak orada ön görülen hemen hemen tüm önlemler yeni bir yasa kapsamına alınmak sureti ile hukuken kaldırılmış olan OHAL, pratikte sürdürülmektedir. Yeni anayasanın yürürlüğe girmesi ile tüm yetkiler tek elde toplanmıştır” dedi.     Türkiye’de cezaevlerindeki siyasi tutukluların, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğrencilerin batı ile pazarlık masasına yatırılmasının utanç verici olduğuna da değinen Gülbey Kılıç; “Türkiye’de muhalif sese yönelik ağır saldırılar artarak devam ediyor. Basın ve ifade özgürlüğü ihlallerini, insan haklarını ayaklar altına alınmasını durdurmanın yolu hukuk devletinin yeniden işler hale getirilmesi ile mümkündür” dedi.   CHP Münih Birliği’nin yaptığı basın açıklamasına Türk medyasından sadece bir kişinin gelmesine de değinen Gülbey Kılıç; “Ülkemizin demokratik bir hukuk devleti olması yolunda mücadelemiz devam edecektir. Maalesef Türk medyasının hepsine haber verip buraya davet etmemize rağmen Türk medyası korkusundan buraya gelip bizleri çekemiyor. Türk medyası Türkiye'de olduğu gibi Avrupa’da da baskı altındadır” dedi.   Munihinsesi.com / özel
CHP Almanya Birlikleri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyareti ile ilgili eş zamanlı basın açıklaması düzenledi. CHP Münih Başkanı Gülbey Kılıç basın açıklamasında Türk medyasının Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da baskı altında olduğunu söyledi.

CHP Münih Birliği yönetimi basın açıklaması için önceki gün Karlsplatz Stauchs’ta bir araya geldi.  Almanca ve Türkçe olarak gerçekleştirilen açıklamada Başkan Gülbey Kılıç; “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berlin ziyareti ile ilgili bugün eş zamanlı olarak basın açıklaması yapıyoruz. CHP Almanya Birlikleri Türkiye’de muhaliflere karşı olan baskılara son verilmesini ve Türkiye’nin yeniden demokratik bir yapıya dönmesini talep etmektedir. Almanya’da 3 milyonu aşkın Türkiye kökenli insanımız yaşamaktadır. Bu insanlar Türkiye’de ki gelişmeleri yakından izlemektedirler. Önemli bir kesimi Türkiye’de ki gelişmeleri sert bir biçimde eleştirmektedirler. 15 Temmuz sonrası uygulamaya konulan olağanüstü hal kaldırılmıştır ancak orada ön görülen hemen hemen tüm önlemler yeni bir yasa kapsamına alınmak sureti ile hukuken kaldırılmış olan OHAL, pratikte sürdürülmektedir. Yeni anayasanın yürürlüğe girmesi ile tüm yetkiler tek elde toplanmıştır” dedi.  

 

Türkiye’de cezaevlerindeki siyasi tutukluların, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğrencilerin batı ile pazarlık masasına yatırılmasının utanç verici olduğuna da değinen Gülbey Kılıç; “Türkiye’de muhalif sese yönelik ağır saldırılar artarak devam ediyor. Basın ve ifade özgürlüğü ihlallerini, insan haklarını ayaklar altına alınmasını durdurmanın yolu hukuk devletinin yeniden işler hale getirilmesi ile mümkündür” dedi.

 

CHP Münih Birliği’nin yaptığı basın açıklamasına Türk medyasından sadece bir kişinin gelmesine de değinen Gülbey Kılıç; “Ülkemizin demokratik bir hukuk devleti olması yolunda mücadelemiz devam edecektir. Maalesef Türk medyasının hepsine haber verip buraya davet etmemize rağmen Türk medyası korkusundan buraya gelip bizleri çekemiyor. Türk medyası Türkiye'de olduğu gibi Avrupa’da da baskı altındadır” dedi.

 

Munihinsesi.com / özel

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve munihinsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.